Дизајн логoа УТШ Годана Тирнанић

Угоститељско - туристичка школа
                    Београд

ОБАВЕШТЕЊА


Nove mere za organizaciju rada skola

Uputstvo za organizaciju rada srednjih skola



РАСПОРЕД
ПОЛАГАЊА ИСПИТА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ СА КОМИСИЈАМА НОВЕМБАРСКИ ИСПИТНИ РОК 2020/2021 ГОД

 

ЧЕТВРТАК 19.11.2020.ГОДИНЕ

Усмени испит

 

12:00 сати учионица 23/4   АГЕНЦИЈСКО И ХОТЕЛИЈЕРСКО ПОСЛОВАЊЕ

 ЕКОНОМИКА И ОРГАНИЗАЦИЈА ПРЕДУЗЕЋА

 ЕКОНОМИКА И ОРГАНИЗАЦИЈА ТУРИСТИЧКИХ ПРЕДУЗЕЋА

 ЕКОНОМИКА ТУРИСТИЧКИХ И УГОСТИТЕЉСКИХ ПРЕДУЗЕЋА

МАРКЕТИНГ У ТУРИЗМУ

МАРКЕТИНГ У ТУРИЗМУ И УГОСТИТЕЉСТВУ

ОСНОВЕ ТУРИЗМА И УГОСТИТЕЉСТВА

ОСНОВИ ТУРИЗМА И УГОСТИТЕЉСТВА

ПОСЛОВНА КОРЕСПОДЕНЦИЈА

ПРЕДУЗЕТНИШТВО

СПОЉНО ТРГОВИНСКО И ДЕВИЗНО ПОСЛОВАЊЕ

ОСНОВИ ЕКОНОМИЈЕ

ХОТЕЛИЈЕРСТВО

ФИНАНСИЈСКО ПОСЛОВАЊЕ

 РАЧУНОВОДСТВЕНО ПОСЛОВАЊЕ

Комисија: Нада Лончар;

        Весна Тодоровић;

        Милица Стаменковић;

 

13:00 сати     учионица 26/4 УСТАВ И ПРАВА ГРАЂАНА

                                                   СОЦИОЛОГИЈА

                                                   СОЦИОЛОГИЈА СА ПРАВИМА ГРАЂАНА

                                                   ФИЛОЗОФИЈА

                                                   ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ

                                                            Комисија : Огњен Пантић;

                                                                                 Јелена Станчић;

                                                                                 Бошко Шиндић;

 

ПЕТАК 20.11.2020. ГОДИНЕ

Усмени испит

 

12:00 сати учионица 23/4 БИОЛОГИЈА

ЗДРАВСТВЕНА КУЛТУРА

ИСХРАНА

                                                   НАУКА О ИСХРАНИ

                                                   ХИГИЈЕНА

                                                   ЕКОЛОГИЈА И ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

Комисија: Весна Вале;

         Слађана Јоксимовић;

         Милош Матић( вероучитељ);

 

ПОНЕДЕЉАК 23.11.2020. ГОДИНЕ

Усмени испит

 

11:00 сати учионица 22/4 ПОЗНАВАЊЕ РОБЕ

ХЕМИЈА

ФИЗИКА

Комисија: Снежана Дејановић;

        Ирена Бокор;

        Драгана Илић;

 

12:00 сати каб.посл.              ПОСЛАСТИЧАРСТВО

ОСНОВЕ ПОСЛАСТИЧАРСТВА

Комисија: Милица Живковић Видовић;

        Ирена Јовановић Стојанов;

        Марко Лучић;

 

УТОРАК 24.11.2020.ГОДИНЕ

УСМЕНИ ИСПИТ

 

9:00 сати кабинет куварства КУВАРСТВО

КУВАРСТВО СА ПРАКТИЧНОМ НАСТАВОМ

Комисија: Александар Лазаревић;

                                                                                 Младен Млађеновић;

                                                                                 Огњен Пантић:

 

13:00 сати каб.кув.                          КУВАРСТВО ( први разред)

                                                             КУВАРСТВО СА ПРАКТИЧНОМ

                                                             НАСТАВНОМ(први   разред)

                                                             НАЦИОНАЛНЕ КУХИЊЕ

                                                            ОСНОВИ КУВАРСТВА

ПУТЕВИ ХРАНЕ

                                                             Комисија: Александар Лазаревић;

                                                                                 Младен Млађеновић;

                                                                                 Огњен Пантић;

 

12:00 сати учионица 8/2 ВЕРСКА НАСТАВА

Комисија: Милош Матић (вероучитељ);

       Лазар Војводић (вероучитељ);

       Зоран Кнежевић;

 

СРЕДА  25.11.2020.

УСМЕНИ ИСПИТИ

 

9:00 сати каб.услуживања УСЛУЖИВАЊЕ

                                                            УСЛУЖИВАЊЕ СА ПРАКТИЧНОМ НАСТАВОМ

                                                            ОСНОВЕ УСЛУЖИВАЊА

                                                             СВЕЧАНИ ПРИЈЕМИ

Комисија: Никола Јокић;

                   Зоран Кнежевић;

                   Бранислав Батајић;

 

12:00 сати учионица 27/4 ГЕОГРАФИЈА

ОПШТА ТУРИСТИЧКЕ ГЕОГРАФИЈА

                                                            ТУРИСТИЧКА ГЕОГРАФИЈА

                                                            ТУРИСТИЧКЕ ДЕСТИНАЦИЈЕ СВЕТА

Комисија: Вера Мијатовић;

        Милош Матић;

                                                                                Бошко Шиндић;

 

 

ЧЕТВРТАК 26.11.2020.ГОДИНЕ

УСМЕНИ ИСПИТ

 

12:00 сати учионица 27/4               ИСТОРИЈА УМЕТНОСТИ

                                                            ЛИКОВНА КУЛТУРА

                                                            УМЕТНИЧКО ОБЛИКОВАЊЕ

                                                            МУЗИЧКА УМЕТНОСТ

                                                               Комисија: Јован Станковић;

                                                                                   Здравко Недић;

                                                                                   Ђорђе Илић;

 

12:45 сати учионица 27/4              ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

                                                              Комисија: Ђорђе Илић;

                                                                                  Здравко Недић;

                                                                                  Угљеша Миљевић;

 

13:00 сати учионица 39/5               РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКА

                                                               Комисија: Данијела Божиловић Симић;

                                                                                   Боро Милић;

                                                                                   Огњен Пантић;

 

 

 

                                                            ПЕТАК 27.11.2020.ГОДИНЕ

                                                                      УСМЕНИ ИСПИТ

 

12:00   сати учионица 27/4                   ИСТОРИЈА

                                                                   Комисија : Светлана Пауновић;

                                                                                       Владимир Симић;

                                                                                        Драган Врзић;

 

 

15:30 сати учионица 27/4                ПСИХОЛОГИЈА

                                                             ПОСЛОВНА ПСИХОЛОГИЈА

                                                             ПСИХОЛОГИЈА У ТУРИЗМУ

                                                             ПСИХОЛОГИЈА У ТУРИЗМУ И УГОСТИТЕЉСТВУ

                                                                   Комисија: Данило Дробњак;

                                                                                       Зорица Михајловић;

                                                                                       Зоран Кнежевић;

 

 

ПОНЕДЕЉАК 30.11.2020.ГОДИНЕ

ПИСМЕНИ ИСПИТИ

 

12.00 сати учионица 20/3 РУСКИ ЈЕЗИК

Комисија: Марија Георге Насхид (дежурни наставник);

12:00 сати учионица 26/4 СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

Комисија: Бранислава Пенезић (дежурни наставник);

 

УТОРАК 1.12.2020.

ПИСМЕНИ  ИСПИТИ

 

16:00 сати учионица 5/1 НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

Комисија: Љиљана Илић ( дежурни наставник);

 

 

УСМЕНИ ИСПИТИ

 

12:00 сати учионица 26/4              РУСКИ ЈЕЗИК

                                                            Комисија: Марија Георге Насхид;

                                                                                Виолета Андрејевић;

                                                                                Јелена Станчић;

 

 

СРЕДА 2.12.2020.ГОДИНЕ

ПИСМЕНИ  ИСПИТИ

 

12:00 сати учионица 20/3           ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

                                                            Комисија: Дубравка Попадић Гребенаревић(деж.наст.);

 

ЧЕТВРТАК 3.12.2020.ГОДИНЕ

ПИСМЕНИ  ИСПИТИ

 

12:00 сати учионица 20/3 МАТЕМАТИКА

Комисија: Боро Милић (дежурни наставник);

 

ПЕТАК 4.12.2020.ГОДИНЕ

УСМЕНИ ИСПИТИ

 

 

12:00 сати учионица 20/3 СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

Комисија:     Марина Баровић;

Владимир Каламанда;

Бранислава Пенезић;

 

 

ПОНЕДЕЉАК 7.12.2020.ГОДИНЕ

УСМЕНИ ИСПИТИ

 

12:00 сати учионица 8/2             НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

                                                            Комисија: Љиљана Илић;

                                                                                Анкица Петровић;

                                                                                Огњен Пантић;

 

 

УТОРАК 8.12.2020.ГОДИНЕ

УСМЕНИ ИСПИТИ

 

12:00 сати учионица 8/2                МАТЕМАТИКА

                                                             Комисија: Данијела Божиловић Симић;

                                                                                 Боро Милић;

                                                                                 Драгана Бијелић;

 

 

СРЕДА 9.12.2020.ГОДИНЕ

УСМЕНИ ИСПИТИ

 

12.00 сати учионица 8/2 ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Комисија: Лепосава Мишељић;

         Дијана Бербер;

         Дубравка Попадић Гребенаревић;

 

 

НАПОМЕНА: Првоименовани члан комисије је испитивач, другоименоваи члан је председник комисије а трећеименовани је стални члан, при чему је састав комисије подложан промени.

ВАЖНА НАПОМЕНА:  Приликом присупања испиту кандидати морају показати идентификациону картицу, личну карту или пасош. Кандидати који немају ниједан од наведених докумената не могу приступити испиту.  На испите који се одржавају у кабинетима куварства, посластичарства и услуживања  кандидати су дужни да дођу  у прописаној униформи.

 

 ОБАВЕШТЕЊЕ

 ЧЕНИК КОЈИ НЕ ПРИСТУПИ ПИСМЕНОМ ДЕЛУ ИСПИТА (ПРЕМА УТВРЂЕНОМ РАСПОРЕДУ), НЕ МОЖЕ ТАЈ ДЕО НАКНАДНО ПОЛАГАТИ, НИТИ ПРИСТУПИТИ УСМЕНОМ ДЕЛУ ИСПИТА.

 

У Београду, 18. новембар 2020.  године директор школе

                                                                                                                            Јелена Шалипуровић



ВАЖНО ПРОЧИТАТИ

Критеријуми за поступање у случају појаве COVID19 у школама

Препорука БАТУТА

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ
Пријава испита за ванредне ученике за новембарски испитни рок шклске 2020/21 године  почиње од 12.11.2020.године  закључно са 16.11.2020.године

ОБАВЕШТЕЊЕ

 УЗИМАЊЕ МЕРА ЗА РАДНЕ УНИФОРМЕ

УЧЕНИКА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА ТУРИСТИЧКО  ХОТЕЛИЈЕРСКИ ТЕХНИЧАР  ОДЕЉЕЊА  I/1, I/2, I/3 

 

ОБАВИЋЕ СЕ У ПРОСТОРИЈАМА ФИРМЕ

 “BRAMY” ул. Макензијева бр.28.

  у термину од 19 до 30.X.2020.год   радно време од 9 - 19 часова

           Цена радне униформе за практичну наставу је:

    ЗА УЧЕНИЦЕ : тегет блејзер и панталоне,бела кошуља и ешарпа .........9.120,00

    ЗА УЧЕНИКЕ :  тегет сако и панталоне,бела кошуља и кравата ...........  10.020,00

 

Плаћање  униформе врши се у три рате (октобар, новембар, децембар 2020.год.)

ПРИЛИКОМ ДАВАЊА МЕРА ТРЕБА УПЛАТИТИ

ПРВУ РАТУ

  

"Bramy"

  ул. Макензијева 28. (Славија)

     Београд

    тел. 244 28 28

 

 Београд, 14.10.2020.год.                                  Организатор практичне наставе

 


РАДНО ВРЕМЕ БИБЛИОТЕКЕ

 

  СМЕНА (и  IV разред) – ПРЕ ПОДНЕ – Слободанка Цветковић

Б СМЕНА (II и III разред) – ПОСЛЕ ПОДНЕ – Јован Станковић, Сузана Стојановић

 

Понедељак

9 – 15 часова

Уторак

9 – 18.30 часова

Среда

8 -16 часова

Четвртак

8 – 16 часова

Петак

8 – 18.30 часова

 

Б СМЕНА (II и III разред) – ПРЕ ПОДНЕ – Јован Станковић, Сузана Стојановић

А СМЕНА (и  IV разред) – ПОСЛЕ ПОДНЕ – Слободанка Цветковић

 

Понедељак

13 – 18.30 часова

Уторак

9 – 18.30 часова

Среда

8 - 10/13 – 18.30 часова

Четвртак

8 -10/11.30 – 18.30 часова

Петак

8 -18.30 часова

 

Мере заштите – улазак један по један, маска.

Казне за прекорачење рока се не наплаћују ДО КРАЈА ОКТОБРА!

Ко је књигу изгубио, нека је надокнади било којим насловом из лектире (од прве до четврте године) – ново или одлично очувано.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РЕДОВНЕ УЧЕНИКЕ

      

  РАДНЕ УНИФОРМЕ ЗА ОБРАЗОВНЕ ПРОФИЛЕ :

 

    КУЛИНАРСКИ ТЕХНИЧАР И КУВАР    (разред I/6; I/7; I/9;)

       ПОСЛАСТИЧАР                                            (разред I/10; I/11)

                     (ученици који су дали мере до 1.09.2020.год.)    

                 ПРЕУЗИМАЊЕ УНИФОРМЕ И УПЛАТА ДРУГЕ РАТЕ (50%) ОБАВИЋЕ СЕ У ПРОСТОРИЈАМАфирме

                          "Ramicom uniforme"

              у периоду од 2 до 10.октобра 2020.год.  

             радно време  од  од 12   до   16 часова

         

     ПОТРЕБНО ЈЕ  ДОНЕТИ  ПОТВРДУ О УПЛАЋЕНОЈ ПРВОЈ РАТИ

    "Ramicom uniforme"

  ул Гвоздићева бр 4 локал 1 (код ресторана Липов лад)

     тел. 24 00-475

 

 

 Београд, 28.09.2020.год.                                     Организатор практичне наставе

                                                                                              

 ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РЕДОВНЕ УЧЕНИКЕ

      

  РАДНЕ УНИФОРМЕ ЗА ОБРАЗОВНЕ ПРОФИЛЕ :

 

   УГОСТИТЕЉСКИ ТЕХНИЧАР И КОНОБАР(одељ. I/4;I/5;I/8;)

   

 

  • ПРЕУЗИМАЊЕ УНИФОРМЕ И УПЛАТА ДРУГЕ РАТЕ (50%) ОБАВИЋЕ СЕ У ПРОСТОРИЈАМАфирме

                                   " Bramy"

 

           у периоду од  7 до  15.октобра 2020.год.  

 

             радно време  од  од  9   до   19 часова

         

     ПОТРЕБНО ЈЕ  ДОНЕТИ  ПОТВРДУ О УПЛАЋЕНОЈ

ПРВОЈ РАТИ

 

 "Bramy"

  ул Макензијева 28 (Славија)

     Београд

    тел. 244 28 28

 

 Београд, 28.09.2020.год.                                     Организатор практичне наставе

 

                                                                                                



РАСПОРЕД БЛОК НАСТАВЕ
НЕДЕЉНИ РАСПОРЕД ПРАКТИЧНЕ НАСТАВЕ
РАСПОРЕД ПРОФЕСИОНАЛНЕ И ФЕРИЈАЛНЕ ПРАКСЕ
Видео клипови: Како да се заштитите

 

http://www.batut.org.rs/index.php?content=2090

https://www.facebook.com/whosrb/videos/1121568414865086

https://www.facebook.com/whosrb/videos/752810738807847


ОБАВЕШТЕЊЕ У ВЕЗИ ПОЧЕТКА ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ (КЛИКНИ ЗА DOWNLOAD)

СПИСАК УЧЕНИКА ЗА ПРВИ РАЗРЕД (DOWNLOAD) I-1  I-2  I-3   I-4  I-5  I-6  I-7   I-8  I-9   I-10   I-11


РАДНО ВРЕМЕ БИБЛИОТЕКЕ

РАДНО ВРЕМЕ БИБЛИОТЕКЕ

А СМЕНА (и  IV разред) – ПРЕ ПОДНЕ – Слободанка Цветковић

Б СМЕНА (II и III разред) – ПОСЛЕ ПОДНЕ – Јован Станковић

 

Понедељак

9 – 15 часова

Уторак

9 – 18.30 часова

Среда

9 -15 часова

Четвртак

9 – 16 часова

Петак

9 -15/16 – 18.30 часова

 

Б СМЕНА (II и III разред) – ПРЕ ПОДНЕ – Јован Станковић

А СМЕНА (и  IV разред) – ПОСЛЕ ПОДНЕ – Слободанка Цветковић

 

Понедељак

13 – 18.30 часова

Уторак

9 – 18.30 часова

Среда

13 – 18.30 часова

Четвртак

11 – 18.30 часова

Петак

9.45 -18.30 часова

 

Мере заштите – улазак по двоје, држање дистанце, маска.

Казне за прекорачење рока се не наплаћују ДО КРАЈА СЕПТЕМБРА!

Ко је књигу изгубио, нека је надокнади било којим насловом из лектире (од прве до четврте године) – ново или одлично очувано.

 

Поздрав од библиотекара!


Линк за анкету

https://forms.gle/YacWUJB81YoCYDwy9 

СТРУЧНО УПУПТСТВО ЗА ОРГАНИЗАВЊЕ НАСТАВЕ У СРЕДЊИМ ШКОЛАМА


АНКЕТА ЗА РОДИТЕЉЕ



ИНФОРМАЦИЈА ЗА УЧЕНИКЕ КОЈИ
  СЕ  УПИСУЈУ У ПРВИ  РАЗРЕД  ШКОЛСКЕ 2020/2021.ГОДИНЕ

                     Школска година за ученике уписане у I разред почиње у УТОРАК  септембра 2020. године са почетком наставе у 8:00  сати  ( смена А)  тако што ће се ученици окупити у школском дворишту, одакле ће их одељенске старешине

        прозвати по одељењима и  повести у своје учионице.

 

              Ученици уписани у I разред Угоститељско-туристичке школе ОБАВЕЗНИ су  да имају одговарајуће  радне униформе  за  занимање  које  изучавају.

Због једнобразности, радне униформе се набављају  преко школе.

                 УЗИМАЊЕ МЕРА И УПЛАТА ЗА РАДНЕ УНИФОРМЕ

               ОБАВЉА СЕ ПОСЛЕ УПИСА У  ПРОСТОРИЈАМА ШКОЛЕ

               ул. Југ Богданова 28,  8. и 9. јула 2020.године од  8.00 - 15.00 сати

                                     (информације на тел: 2632-987, лок.114) 

   Плаћање се може извршити у 2 рате, прва одмах код узимања мера (50%),

                      а друга  приликом  преузимања униформе, почетком септембра.

 

 

РАДНА УНИФОРМА ЗА КУЛИНАРСКЕ ТЕХНИЧАРЕ, КУВАРЕ И ПОСЛАСТИЧАРЕ

 

   - ЗА УЧЕНИКЕ:  бела блуза, беле панталоне, кецеља, капа  .............................. 3.960,00

   - ЗА УЧЕНИЦЕ:  бела блуза, беле панталоне, кецеља, капа  .............................. 3.960,00

 

РАДНА УНИФОРМА ЗА УГОСТИТЕЉСКЕ ТЕХНИЧАРЕ И КОНОБАРЕ

 

     - ЗА УЧЕНИКЕ: тегет прслук и панталоне,бела кошуља и лептир машна ........ 7.680,00

     - ЗА УЧЕНИЦЕ: тегет прслук и панталоне,бела кошуља и ешарпа  .................. 7.200,00

 

              РАДНА УНИФОРМА ЗА ТУРИСТИЧКО  ХОТЕЛИЈЕРСКЕ ТЕХНИЧАРЕ

 

                     - ЗА УЧЕНИКЕ:  тегет сако и  панталоне, бела кошуља и кравата

                     - ЗА УЧЕНИЦЕ:  тегет блејзер и панталоне, бела кошуља  и  ешарпа

 

              Ученици образовног профила туристички техничар мере за радне униформе

           дају током школске године (биће благовремено информисани о цени и термину)

 

УЧЕНИЦИ УНИФОРМЕ НОСЕ ОД ПРВОГ ДАНА КАБИНЕТСКЕ И ПРАКТИЧНЕ НАСТАВЕ

 

Овом приликпм ученици старијих разреда (трећег и четвртог) уколико желе да обнове дотрајалу

униформу (оштећену или  малу) такође могу да дају мере за нове униформе.

 

     У СЛУЧАЈУ ДА ОВОМ ПРИЛИКОМ НИСУ УЗЕТЕ МЕРЕ ( ВАЖИ ЗА ПРОФИЛЕ

       КУВАР, КУЛИНАРСКИ ТЕХНИЧАР И ПОСЛАСТИЧАР) ОБРАТИТИ СЕ  ФИРМИ

       Ramicom uniforme ул.Гвоздићева 4.локал 1 (код рест.Липов лад тел.24 00 475)

  ЗА ПРОФИЛЕ КОНОБАР, УГОСТИТЕЉСКИ ТЕХНИЧАР И ТУРИСТИЧКО ХОТЕЛИЈЕРСКИ ТЕХНИЧАР ОБРАТИТИ СЕ  ФИРМИ  BRAMY ” 

  ул. Макензијева 28. (изнад Славије тел. 244 28 28)

 

УПРАВА ШКОЛЕ ВАМ ЖЕЛИ ДОБРОДОШЛИЦУ И СРЕЋАН ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ !!!

    

                       
 

ИНФОРМАЦИЈА ЗА УЧЕНИКЕ КОЈИ СЕ  УПИСУЈУ У ПРВИ  РАЗРЕД  ШКОЛСКЕ 2020/2021.ГОДИНЕ

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА УЧЕНИКЕ -УПИС 2020/2021. - DOWNLOAD

НАПОМЕНА

   Обавештење за родитеље и ученике који се уписују у први разред

        Ученици који у школској 2020/2021.год.уписују образовне профиле:

  • кулинарски техничар
  • кувар
  • угоститељски техничар
  • конобар
  • посластичар

         обавезни су да присуствују  упису  у први разред.

     Приликом уписа  уз  примену хигијенских мера, ношења маске као и мера социјалне дистанце, потребно је да ученици ових образовних профила  дају  мере   и уплате прву рату  ( 50%  од  цене )  за своје радне униформе за кабинетску   и практичну наставу.

 

     Овом приликпм ученици старијих разреда (трећег и четвртог) уколико желе да обнове дотрајалу униформу (оштећену или  малу) такође могу да дају мере за нове униформе.

Цена униформе за образовне профиле кулинарски техничар ,кувар

  и посластичар је:

 

   - ЗА УЧЕНИКЕ: бела блуза, беле панталоне, кецеља, капа  ................ 3.960,00

   - ЗА УЧЕНИЦЕ: бела блуза, беле панталоне, кецеља, капа  ................ 3.960,00

 

         Цена униформе за образовне профиле угоститељски техничар и конобар је:

 

  ЗА УЧЕНИКЕ: тегет прслук и панталоне,бела кошуља и лептир машна ........ 7.680,00

  ЗА УЧЕНИЦЕ: тегет прслук и панталоне,бела кошуља и ешарпа  .................. 7.200,00

                                                                 Организатор практичне наставе    Београд, 30.06.2020.год.


О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

 

Обавештавају се родитељи, односно други законски заступници ученика о      следећем:

 

1)    Да имају могућност пријаве за упис ученика у средњу школу преко Портала еУправа и да, у том случају, не морају да долазе у школу.

2)    Да они који не искористе услугу преко Портала еУправа морају да дођу у школу, али да нема потребе да доносе било који документ у папирном облику (изводе, потврде о пребивалишту и лекарско и сл.)

3)  Упис у средње школе померен је за 9 и 10.07.2020. године

    

         директор

Јелена Шалипуровић



Raspored pripremne nastave jun 2020
   


МАТУРСКИ ПРАКТИЧАН РАД
IV-1(DOWNLOAD)
IV-2(DOWNLOAD)
IV-3(DOWNLOAD)

РЕЗУЛТАТИ ПОЛАГАЊА МАТУРСКОГ ИСПИТА РАЂЕНОГ   9.06.2020.
РЕЗУЛТАТИ (КЛИКНИ ЗА DOWNLOAD)

ИЗМЕНА РАСПОРЕДА МАТУРСКИХ ИСПИТА ЗА УЧЕНИКЕ ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА ТУРИСТИЧКИ ТЕХНИЧАР У ЈУНСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ ШКОЛСКЕ 2019/2020. ГОДИНЕ

 

СРЕДА, 10. ЈУН 2020. ГОДИНЕ

 

08:30 сати каб. инф. I спрат АГЕНЦИЈСКО И ХОТЕЛИЈЕРСКО ПОСЛОВАЊЕ

IV/1 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 1)

 

каб. инф. V спрат IV/1 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 2)

 

учионица 8/2 IV/1 КОМПЕТЕНЦИЈА А (ученик И.К.)

12:00 сати каб. инф. I спрат IV/1 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 3)

каб. инф. V спрат IV/1 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 4)

 

15:30 сати каб. инф. I спрат IV/2 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 1)

 

каб. инф. V спрат IV/2 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 2)

 

ЧЕТВРТАК, 11. ЈУН 2020. ГОДИНЕ

 

08:30 сати учионица 8/2 АГЕНЦИЈСКО И ХОТЕЛИЈЕРСКО ПОСЛОВАЊЕ

IV/2 КОМПЕТЕНЦИЈА А (ученик Ј.Б.)

 

08:30 сати каб. инф. I спрат IV/2 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 3)

 

каб. инф. V спрат IV/2 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 4)

 

12:00 сати каб. инф. I спрат IV/3 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 1)

 

каб. инф. V спрат IV/3 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 2)

 

15:30 сати каб. инф. I спрат IV/3 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 3)

 

каб. инф. V спрат IV/3 КОМПЕТЕНЦИЈА А (група 4)

 

директор

__________________

Јелена Шалипурови


НАЧИН УПИСА РАСПОРЕЂЕНИХ КАНДИДАТА И ДОКУМЕНТА НЕОПХОДНА ЗА УПИС

 

Кандидати који су распоређени у школу и смер гимназије, односно образовни профил, упис могу да обаве на следећи начин:

1) коришћењем информационог система еУпис на Порталу еУправе, када се документа потребна за упис достављају школидиректно из базе, у складу са прописима о заштити података о личности или

2) непосредно у школи, када подносе следећа документа:

  1. пријаву за упис
  2. уверење о положеном завршном испиту и оригинално сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању, односно оригинално сведочанство о завршеној основној школи
  3. уверење о испуњавању здравствених услова, ако су они прописани за образовни профил за који конкуришу.

За упис у гимназију и образовне профиле за које то није предвиђено овим Конкурсом није потребно подносити уверење о испуњавању здравствених услова.



РАДНО ВРЕМЕ БИБЛИОТЕКЕ

ОД 2.6.2020. ДО 30.6.2020.

ДВА ПУТА НЕДЕЉНО

 

9.00 – 14.00 ЧАСОВА

 

ТЕРМИНИ:

 

  1. УТОРАК - 2.6.2020.
  2. ЧЕТВРТАК - 4.6.2020.
  3. УТОРАК - 9.6.2020.
  4. ЧЕТВРТАК - 11.6.2020.
  5. ПОНЕДЕЉАК - 15.6.2020.
  6. СРЕДА - 17.6.2020.
  7. УТОРАК - 23.6.2020.
  8. ЧЕТВРТАК – 25.6.2020.
  9. ПОНЕДЕЉАК – 29.6.2020.
  10. УТОРАК – 30.6.2020.

 

Мере заштите – улазак један по један, маска.

Казне за прекорачење рока се не наплаћују у следећих месец дана!

Ко је књигу изгубио, нека је надокнади било којим насловом из лектире (од прве до четврте године) – ново или одлично очувано.

 

П

Назив пројекта: „Подршка ЕУ Србији у управљању  миграцијама - МАДАД 2“

 

У оквиру пројекта “ПОДРШКА ЕУ СРБИЈИ У УПРАВЉАЊУ МИГРАЦИЈАМА – МАДАД“ уз подршку ЕУ, Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије наша школа је у периоду 21.11.2018-12.7.2019. реализовала следеће активности:
-  Обезбеђивање школских ранчева са прибором за децу мигранте
-  Организовање  излета за децу мигранте на релацији нови Сад- Палић- Дворац Фантаст  заједно са ученицима школе и школским Тимом за инклузију
- Организовање дводневног семинара „Рад са децом из маргинализованих група“ за 30 наставника и стручних сарадника
- Набавка рачунара, фотоапарата и паметне табле за потребе наставних и ваннаставних активности
Општи циљ пројекта је да одговори на потребе миграната и тражилаца азила у Републици Србији кроз подршку институцијама, укључујући и побољшање капацитета за смештај и пружање услуга. 
Специфични циљеви пројекта су:
  1. Обезбедити адекватне услуге образовања како би ефикасно одговорили на потребе миграната и тражилаца азила у Републици Србији.
  2. Унапредити компетенције наставника и ученика школе по питању инклузивног образовања и интеркултуралности.
 
Укупна вредност пројекта је 6000 евра.


Mанифестацијa GOUTS DE FRANCE



 
 
 
Беседништво у Нишу 2019

На XXIII Републичком такмичењу у беседништву, одржаном 23.3.2019. у Нишу, УТШ су представљали Тадија Каровић, ученик IV/1 (проф. Бранислава Пенезић) и Стефан Фишер, ученик IV/7 (проф. Марина Баровић). У конкуренцији од 33 такмичара из средњих школа са територије целе Србије, ученик Тадија Каровић освојио је 2. место у категорији беседе на задату тему „Земаљско је замалена царство, а небеско увек и довијека”. Стефан Фишер освојио је 2. место у категорији беседе на изабрану тему, говорећи „Беседу о ропству званом слобода”. Ученицима су додељене дипломе и награде, а професорима захвалнице за учешће на овој дивној и добро организованој смотри.

ДАНИ ДЕМОКРАТСКЕ КУЛТУРЕ У ШКОЛАМА



ГАТУС 2018



ГАТУС 2019


ИЗЕШТАЈ  СА  XIV РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА   УГОСТИТЕЉСКО-ТУРИСТИЧКИХ ШКОЛА СРБИЈЕ ЧЕТВРТОГ СТЕПЕНА     

DSC_0300.JPG                     

 

Домаћин 14. републичког такмичења ученика УТШ Србије,образоних профила кулинарски техничар и угоститељски техничар ове године  21 и 22.априла  била је Угоститељско-туристичка школа из Београда.
Учешће у такмичењу пријавило је 12 школа са укупно 50 ученика који су се такмичили у четири дисциплине.
Остварени резултати по дисциплинама су следећи:

Образовни профил угоститељски техничар: дисциплина Услуживање менија на свечаном ручку-банкету

Прво место освојиле су Ивана Белић и Бранислава Јованчевић ученице Середње школе '' Светозар Милетић'' Нови Сад;
Друго место освојили су Слободан Петровић и Будимир Митић ученици УТШ, Београд;
Треће место освојили су Богдан Јанковић и Александар Никчевић ученици школе Крагујевц.

Образовни профил кулинарски техничар: дисциплина Припрема менија за свечани ручк-банкет
Прво место освојили су Павле Миловановић и Лазар Шимшић ученици УТШ, Београд;
Друго место освојили су Давид Стефановић и Никола Цветковић ученици Економско-трговинске школе из Смедерева;
Треће место освојили су Срђан Воркапић и Марко Станковић ученици Средње школе ''Светозар Милетић'' Нови Сад.

Образовни профил кулинарски техничар: дисциплина Припремање јела по избору од понуђених намирница :

Прво место освојио је Бранислав Шакић, ученик Економско-трговинске школе  Смедерево;
Друго место освојио је Оливер Андрејевић, ученик Средње школе ''Светозар Милетић'' Нови Сад.
Треће место освојила је Николета Лазић,учениица УТШ, Београд;

Образовни профил угоститељски техничар: дисциплина Припремање јела пред гостом-фламбирање:
Прво место освојила је Ана Арсенић, ученица Средње туристичке школе Нови  Београд;
Друго место освојила је Катарина Илић, ученица  УТШ Београд;
Tреће место освојио је Илија Ђорђевић, ученик Економско- трговинске школе Смедерево.

Екипни резултати су следећи:

Прво место и свеукупни победник такмичења је Угоститељско-туристичка школа Београд
Друго масто освојила је Средња школа ''Светозар Милетић''  Нови Сад.
Треће место освојила је Економско- трговинска школа Смедерево.

Наше вредне и успешне ученике припремали су за такмичење наставници:   Милица Алексић,Соња Милановић,Игор Потпара и Предраг Весић.                     

Организатор практичне наставе  Ацо Новески


XXX ЗБОР УГОСТИТЕЉСКО - ТУРИСТИЧКИХ РАДНИКА

Ученици и наставници Угоститељско туристичке школе на такмичењу у Крагујевцу (XXX Јубиларни збор угоститељских радника Србије) освојили су 18 златаних медаља и 6 пехара. Браво Шампиони!
130  ГОДИНА ШКОЛСКОГ ЦЕНТРА "ГРМ"

130. година школског центра "Грм" (партнерска школа Угоститељско-туристичке школе)
МАНИФЕСТАЦИЈА САЈАМ ЕТНО ХРАНЕ И ПИЋА


На београдском сајму у хали 3 у периоду од 23 – 26.новембра 2016.год.одржан је сајам етно хране и пића.
На штанду Секретаријата за привреду града Београда,као гости ГО Савски венац,ученици и наставници наше школе дана 24.11.2016.год.представили су се лепо припремљеном и укусном храном слатком и сланом.Дегустатори укусне хране били су гости на предавању о дуалном образовању, који су имали само речи хвале за избор припремљене хране. У изради слатко-сланих прелепих и укусних залогаја учествовали су наставнице посласатичарства Милица Живковић Видовић,Дара Стевановић са ученицима одељења II/10,наставнице кулинарства Соња Милановић и Јелена Аранђеловић са ученицима одељења  IV/6 и III/9, наставник услуживања Васа Јовичић са ученицима одељења III/8 и организатор практичне наставе Аца Новески.Домаћини скупа као и многобројни гости били су одушевљени лепо припремљеном и укусном храном.
Златна медаља и пехар за нашег ученика Марка Теодоровића ИИИ8
Златна медаља и пехар за нашег ученика Марка Теодоровића III8; XXX Збор угоститељских радника Србије у Крагујевцу.
Ерфурт -ОЛИМПИЈАДА


Млади кувари из Junior Chef Club-a освојили су бронзану медаљу на кулинарској олимпијади у Ерфурту у Немачкој, у категорији регионалних тимова. Неки од њих су бивши, али и садашњи уценици наше школе. Браво за њихове менторе и професоре. Ово је највећи постигнути резултат за Србију од када се одржава ова манифестација. Прави су пример будућим генерацијама како се знањем, трудом и радом долази до успеха. честитамо им од срца и желимо им још много среће и успеха.
ВЕСТИ СЕПТЕМБАР 2016.

 

НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ У ОКВИРУ НАГРАДНОГ ЦИКЛУСА
Европски дневник за најбољи литерарни рад

img_20160918_112610-800x445.jpg

Награђени ученици у оквиру наградног циклуса Европски дневник за најбољи литерарни рад,  Александар Цолић и Никола Пацина из одељења IV/6 и Даница Ђокић  из одељења IV/3 посетили су Беч у периоду 18. до 22. 9. 2016. године.

http://recinam.rs/nagradeni-ucenici-ucenice-u-poseti-becu/

Презентација о путовању http://europa.rs/wp-content/uploads/2016/09/Vienna-Trip-SR.pdf

 


ГОСТ У БИБЛИОТЕЦИ
ДИРЕКТОР СРПСКЕ НАУЧНЕ ТЕЛЕВИЗИЈЕ

snt-boba.jpg
12.4.2016. године су наши гости у библиотеци били директор "Српске научне телевизије" г. Живојин Жика Петровић са сарадницима.
Том приликом смо разменили досадашња искуства и договорили сарадњу уоквиру пројекта који је започела ова телевизија - "Желимо у свакој средњој школи Србије да имамо дописника!
Позивамо све заинтересоване ђаке, наставнике, професоре и руководиоце средњих школа широм Србије да узму учешће у овој великој акцији и
искористе део медијског простора који им пружамо како бисмо јавности представили њихове успехе, радове, догађаје и признања. Покретањем
нових секција, тимова или прилагођавањем већ постојећих, заједничким снагама их можемо опремити и обучити заинтересоване ђаке да буду
дописници Српске научне телевизије (СНТВ).
 
У акцији “Ђачке визије научне телевизије” ученици средњих школа ће имати прилику да стекну нова искуства и знања, практично да се опробају као новинари, уредници, редитељи, сниматељи, монтажери и сл. да буду племенити и креативни, и у форми кратких и обликованих прилога, емисија и репортажа представе широј јавности успехе својих другара и школе коју похађају."
 
 Позивамо све запослене, ученике и наставнике да се укључе у рад на осмишљавању и снимању прилога о нашој школи, а који ће бити емитовани
на СНТВ-у.
Коодинатор - Слободанка Цветковић, стручни сарадник -библиотекар